Kurumsal

Otomobilsiz Bir Gün

OTOMOBİLSİZ BİR GÜN


ETKİNLİĞE DAVETLİSİNİZ

BİSİKLETLERİNİZLE BİZE KATILIN !

20 EYLÜL 2015 Merter Çırpıcı İspark Alanı Saat : 9.00

İSMMMO Çevre Sosyal Sorumluluk Ve Afet Yönetimi Komitesi görevlilerinde İSMMMO bayrakları bulunacaktır. Bayraklıları takip ederek bir araya geleceğiz. Korteje farklı etaplardan giriş yaparak da bize katılabilirsiniz. Etap bilgileri inin tıklayınız.

Amacımız, otomobilsiz bir gün yaşayabileceğimizi göstermek ve bu konuda farkındalık yaratmaktır.
1. Etap öncesinde, İETT-İSPARK işbirliği ile düzenlenecek açılış ile dünyada bir ilk defa eski bir İETT otobüsü, artık kapalı bisiklet otoparkı olarak bisikletlilere hizmet vermeye başlayacak. Koltuk yerine içeride bisiklet park üniteleri olacak ve bu park alanı, kamera ile izlenecek.
2. Etap ta, kıtaları bisiklet ile aşacağız.
3. Etap ta, Bağdat Caddesi'nde, tıkalı trafikte, en hızlı, en çevreci, en sağlıklı ve en pratik taşıtın, bisiklet olduğunu göstereceğiz. Trafiği tıkayan değil aksine çözen araç olduğu konusunda farkındalık yaratacağız.

Bu etkinlik, bir farkındalık gezisidir.

Hızımız, 2. ve 3. etaplarda, 15 km yi aşmayacaktır.

Bu tür gezilere, ilk kez katılanların, sadece 2. ya da 3. etap'a katılmasını tavsiye ederiz. Güvenlik, önceliğimiz olacaktır. Görevlilerin uyarılarına uyulmasını rica ediyoruz. İkili sürüş yapılması, güvenliğimiz ve grubun görüntüsü için önemlidir. İkili sürüşlerde, arıza ya da kaza durumunda, arkadan gelen sürücüler, sağa ya da sola kaçarak kurtulabilmektedir. Kalabalık sürüşlerde ise bu pek mümkün olmadığından dolayı zincirleme kazalar da yaşanabilmektedir.

  • KASK takılmasını önemle rica ediyoruz.
  • 8 yaşından küçüklerin, katılmasını tavsiye etmiyoruz.
  • 18 yaşından küçüklerin, velileri ile katılmasını rica ediyoruz.
  • Bisikletlerinizin bakımını yaptırıp yola çıkmadan önce son kez lastik havalarını ve frenlerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

Etkinlik broşürüne ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Hepinizi bekliyoruz.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.