Medya Merkezi

09.01.2007 Dünya Online - İSMMMO Başkanı Arıkan: KOBİ yasası bir af yasası değil, ödeme kolaylığı getiriyor

İSMMMO Başkanı Arıkan: KOBİ yasası bir af yasası değil, ödeme kolaylığı getiriyor

09/01/2007 10:30:07

İSTANBUL - TÜRMOB Başkan Yardımcısı ve İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, 42 bini aşan sayıda KOBİ'nin, 1 Milyar YTL üzerindeki borcunun yapılandırılmasının beklendiğini belirterek, "Yasa bir af yasası olmayıp borçları yeniden yapılandırma için ödeme kolaylığı getiriyor" dedi.

Arıkan, "Anadolu Yaklaşımı" olarak bilinen küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasa ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. KOBİ'lerin çeşitli borçları için 2 ay içinde başvurmaları gerektiğini anımsatan İSMMMO Başkanı Arıkan, "Teminat aranmaksızın kanuni faiz oranı uygulanarak 24 aya kadar tecil olabilecek. Ayrıca, bazı borçlar nedeniyle daha önce uygulanmış hacizler, yapılan ödemelere paralel olarak kaldırılacak. İstanbul Yaklaşımı olarak adlandırılan eski düzenlemeden sonra belli büyüklükteki daha alt mükellefleri rahatlatacak böyle bir düzenlemenin yapılması son derece isabetli oldu" dedi.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.