Medya Merkezi

20 Şubat 2003 / Akşam, Vergi iadesi devam edecek

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, vergi iadesinin kaldırılmasının şu anda söz konusu olmadığını bildirdi. Dün yapılan Ekonomik Sorunları Değerlendirme Kurulu toplantısından sonra bir soruyu cevaplayan Unakıtan, basında son zamanlarda bu yönde yazılar yazıldığına dikkat çekerek, ''Vergi iadesi kalkmıyor. Vergi reformu tasarısında da böyle bir şey yok'' dedi.

Unakıtan, vergi iadesini oto kontrol sistemi olarak gördüklerini ancak bunun ıslah edilmesi için ileride birtakım çalışmalar yapılabileceğini ifade etti. Bütçe ile ilgili bir soruya da yanıt veren Unakıtan, bütçe ve vergi reformu konusunda önümüzdeki hafta başında TOBB yetkililerini brife edeceklerini, daha sonra bütçenin Maliye Bakanlığı'nın web sayfasında açıklanacağını ve bütün detayların burada incelenebileceğini söyledi. Unakıtan, IMF ile tasarruf tedbirleri konusunda bir sorun bulunup bulunmadığı sorusunu da, ''Zannetmiyorum. Bizim açımızdan sorun yok. Yüzde 6.5 faiz dışı fazlayı tutturma hedefine kitlendik'' diye konuştu.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.