Medya Merkezi

27 Haziran 2001 DÜNYA - Uzmanlar : Vergide sıkıntılar doğabilirLiderler zirvesinden çıkan ek gelir sağlayıcı "mini paket"i değerlendiren vergi uzmanları, "eklemeler vergi sistemini bozabilir" dediler. Uzmanlar, vergi yükünün ağırlaşmasıyla mükelleflerin bazı işlemlerden kaçış yoluna gidebileceğini belirtiyorlar.

İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, Maliye Bakanlığı'nın kayıt dışılığı önlemek amacıyla aylara yayılan ve düşük oranlarda vergilendirme yoluna gittiğini belirterek, Hükümetin, 1 katrilyon liralık ek geliri büyük olasılıkla sağlayabileceğini dile getirdi.

Arıkan, bütçe açıklarının borçlanma ile sadece günlük olarak kapatılamayacağını, kartopu gibi büyüyen açık sorununun ancak verginin tabana yayılması ile çözümleneceğini kaydetti.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.