Medya Merkezi

28 Haziran 2001 HÜRSES - "SSK taksidi temmuz sonuna ertelensin"İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, SSK prim ödeme kolaylığında ilk taksit yatırılmasının temmuz ayı sonuna ertelenmesini istedi. Yahya Arıkan, yaptığı yazılı açıklamada, mükelleflerden gelen yoğun talep üzerine, SSK yönetiminin sağladığı ödeme kolaylığı olanağından yararlanmak için, onbinlerce mükellefin başvuruda bulunduğunu bildirdi. Başvuruların mayıs ayının sonundan itibaren yatırılması gerektiğini hatırlatan Arıkan, açıklamasında şöyle dedi:

"Ancak, SSK'nin bilgisayar altyapısının, başvuru yapanların borç ödeme tablolarını hazırlamaya yeterli olmadığı bugünlerde ortaya çıktı. Haziran ayının sonuna gelmemize rağmen, birçok mükellefe borç ödeme dökümleri verilmedi. Bu nedenle, ne ödeyeceğini bilemeyen mükellefin borcunu ödeyememek gibi bir durumla karşı karşıya kalmaması için taksitlerin başlangıcının, temmuz ayının sonuna ertelenmesi bir zorunluluktur."

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.