Medya Merkezi

31 Temmuz 2001 GÖZCÜ - Vergi kolaylığında taksidi aksatanlara da imkan tanınsınİSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, vergi ödeme kolaylığı için başvuru yapanların taksitlerde aksama olsa da aynı koşullarda ödeme yapabilmesine olanak sağlanmasını istedi.

Arıkan, maliyenin başlattığı vergi borçlarına ödeme kolaylığı ve SSK'nın prim borçlarına ödeme kolaylığı uygulamalarında sorun yaşandığını bildirdi. Zamanında ödeme yapamayan vergi mükelleflerine Mart ayında ve prim borcu olanlara 13 temmuza kadar başvuru yaparak, yüzde faiz ile 18 taksitte ödeme fırsatı tanındığını hatırlatan Arıkan, başvuru yaparak bu olanaklardan yararlanmak isteyenlerin iyiniyetli olduğunu, ancak başvurudan bu yana yaşanan yeni krizlerin birçok mükellefin hesabını altüst ettiğini söyledi.

 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.